Swedbank NFC mokėjimai

Swedbank NFC mokėjimai telefonu

Swedbank 2019 programėlės logotipas
Swedbank 2019 programėlės logotipas

Dar 2016 bankas pradėjo kalbėti, jog nori skaitmenizuoti mokėjimo korteles, o šiandien, 2018 rugsėjo 18 dieną, „Swedbank“ klientų aptarnavimo tarnybos vadovė Jūratė Gumuliauskienė pristatė programėlę, kuri leis naudotis Swedbank NFC mokėjimais. Šie planai pirmą kartą oficialiai pristatyti 2018 vasario mėnesį.

Kas gali naudotis Swedbank NFC mokėjimais?

Atsakymas – visi Swedbank Lietuvos klientai, kurie turi bekontaktę MasterCard kortelę. Jums taip pat reikės išmanaus telefono su naująja „Swedbank 2019 Lietuva“ programėle ir, svarbiausia, NFC lusto. Beje, didelė dalis Kinijai skirtų telefonų (Xiaomi, Meizu ir pan.) NFC neturi, nes Kinijoje jis yra uždraustas.

Kaip naudotis NFC mokėjimų funkcija?

Paprasčiausiai priglauskite atrakintą telefoną su įdiegta nauja Swedbank programėle prie bekontakčio kortelių skaitytuvo ir sekite instrukcijas telefono ekrane. Mokėjimą reikės patvirtinti.

Mokėjimai veiks visur (tiek Lietuvoje, tiek užsienyje), kur kortelių skaitytuvas (POS), palaiko ContactLess funkciją.

Ribojimai iOS (iš Apple pusės?)

Android Swedbank 2019 App
Android Swedbank 2019 App

Programėlės NFC mokėjimų funkcija šiuo metu veikia tik Android operacinę sistemą palaikančiuose įrenginiuose. Apple iPhone turintys klientai naudotis šia paslauga neturi galimybės (kas yra suprantama, nes Apple vysto ir valdo savo mokėjimų sistemą ApplePay). Bankas nekomentavo apie galimybes vėliau tokius atsiskaitymus pasiūlyti iOS naudotojams.

Pradinė programėlės versija leidžia vykdyti atsiskaitymus iki 150€.

iOS Swedbank 2019 App
iOS Swedbank 2019 App

Nepaisant to, iPhone savininkai naująją programėlę gali atsisiųsti iš Apple Store. Tik Apple Store programėlė pavadinta ne „Swedbank 2019 Lietuva“, o „Swedbank v2 LT“.

Iš pradžių „Swedbank 2019 Lietuva“ programėlė neturės visų jums įprastų funkcijų arba jos veiks ne pilnai, kaip senojoje versijoje, todėl pereinamuoju laikotarpiu telefone rekomenduojama turėti abi versijas. Po kurio laiko naujoji versija taps pagrindine.

Prieš pradėdami naudotis programėle, atminkite, jog tai yra bandomoji versija, tad ne visos funkcijos gali veikti sklandžiai. Sprendimas visiems klientams leisti naudotis bandomąja versija yra sveikintinas, nes pagal klientų pastebėjimus ir patirtį galės būti vystoma programėlė.

MoQ pranešimas spaudai

Praėjus maždaug 2 valandoms po Swedbank programėlės pristatymo, MoQ išplatino pranešimą spaudai. Jame paminėjo, kad MoQ mokėjimus priimančių vietų tinklas sėkmingai plečiasi ir… viskas.

Šiuo klausimu aš esu gana šališkas, bet jeigu tai buvo suplanuotas atsakymas į Swedbank pristatymą, tai jis buvo tikrai silpnas. Užtenka paskaityti atsiliepimus apie QR kodų skaitymą mokėjimo vietose ir susidaro nuomonė, kad vartotojai pageidautų paprastesnio mokėjimo proceso.

Šiandien Google Play rodo, kad MoQ Beta programėlę atsisiuntė 10000+ vartotojų, iš kurių 16 paliko įvertinimus, bendras vidurkis 4.4/5. Swedbank – 1000+ atsisiuntimų, 9 vertinimai, kurių vidurkis 2.8/5.

Tokios pat programėlės pristatytos ir Latvijos bei Estijos rinkoms, jos patalpintos Apple Store ir Google Play.