Nordea sujungimas ar DNB sujungimas ?

Nordea sujungimas ar DNB sujungimas?

Nordea sujungimas su DNB? Ar DNB sujungimas su Nordea? Šiandien paskelbta, kad gavus palaiminimą iš bankus  ir konkurenciją kontroliuojančių institucijų, jungtuvės įvyks.

Viešai skelbiama, kad bendras jungtinis bankas bus valdomas lygiomis dalimis. Bet galutinis sujungimas planuojamas tik 2017 antrą ketvirtį, todėl smulkesnių detalių dar nėra žinoma.

O iki to laiko bankai dirbs kaip atskiros įstaigos, tai jums jaudintis dėl nieko nereikia 🙂

Nordea + DNB =DNordea?

Nordea ir DNB sujungimas
Nordea ir DNB sujungimas

Kokias dalis šiuo metu turi bankai Baltijos šalyse galite aiškiai matyti lentelėje. Skliaustuose pateikiama procentinė dalis būsimo bendro kiekio (ta dalis iki realaus sujungimo laiko gali pasikeisti, bet dabar pateikiami tokie duomenys).

Lentelėje esanti informacija priklauso Lietuvos bankų asociacijai.

Akivaizdu, kad ekonominiu požiūriu DNB bankas yra apčiuopiamai didesnis nei Nordea. Todėl ir klausimų dėl lygiverčio valdymo yra.

Estijoje Nordea ganėtinai didelis bankas, ko nepasakysi apie DNB. Latvijoje šie bankai labai panašūs, o Lietuvoje DNB pastebimai didesnis (lyginant privačių ir verslo klientų skaičių).

Kita vertus, Nordea Lietuvoje paskutiniuosius metus stiprino privačios bankininkystės paslaugos teikimą ir orientavosi į stambius verslo klientus (DNB turi daugiau smulkių ir vidutinių įmonių).

DNB Nordea
1800 darbuotojų (~58%) 1300 darbuotojų (~42%)
8 mlrd. € aktyvų (~61,5%) 5 mlrd. € aktyvų (~38,5%)
2,7 mlrd. € paskolintų pinigų (~55%) 2,2 mlrd. € paskolintų pinigų (~45%)
2,3 mlrd. € indėlių (~70%) 1 mlrd. € indėlių (~30%)