Naujas 50EUR banknotas

Naujas 50EUR banknotas nuo 2017

Europos Centrinis Bankas (ECB) liepos 5 dieną pristatė naująjį 50€ nominalo vertės banknotą. Naujas 50EUR banknotas apyvartoje cirkuliuoti pradės ne anksčiau nei 2017 balandžio 4 dieną.

Naujas 50€ Europa portretas
Naujas 50€ Europa portretas

Trumpai apie naująjį 50€

  • Apyvartoje nauji 50€ pasirodys ne anksčiau nei 2017 balandžio 4 dieną
  • 50€ banknotas Lietuvoje sudaro 52 proc. visų esančių banknotų kiekio
  • Naujas banknotas turės sustiprintas apsaugos priemones kaip ir 5€, 10€ bei 20€ banknotai
  • Jeigu jums duodamas naujas 50EUR banknotas anksčiau nei 2017 balandžio 4 dieną – pinigų neimkite – tai gali būti klastotė

Naujas 50EUR – kas naujo?

Pagrindinis banknoto atnaujinimo tikslas yra padaryti Europos valiutą dar saugesne. 50€ nominalo banknotai Lietuvoje sudaro net 52% visų esančių apyvartoje, o Europoje – 45%. Tai vienas iš dažniausiai visų europiečių naudojamų piniginių banknotų, todėl ir vienas populiariausių juos bandant padirbti.

[Best_Wordpress_Gallery id=“1″ gal_title=“Naujas 50EUR banknotas“]

Naujoji apsaugos priemonė jau buvo panaudota „Europa“ serijos 20€ banknote – žiūrint iš priekio prieš šviesą, dešinėje pusėje esančios holograminės juostelės viršuje galite pamatyti skaidrų langelį, o jame pavaizduotas graikų mitologinės būtybės Europos portretas.

Naujas 50 smaragdinis skaičius
Naujas 50 smaragdinis skaičius

Toks pat portretas matomas ir kairėje pusėje esančiame vandens ženkle. Atnaujintas 50€ banknotas taip pat turės prieš šviesą spalvą keičiantį „50“ (iš  ryškiai žalios smaragdinės į ryškiai mėlyną).

Kada pradėsime naudoti?

„Europa“ serijos banknotai į apyvartą išleisti bus ne anksčiau nei 2017 balandžio 4 dieną, todėl netikėkite asmenimis, kurie nori jums jį įduoti, neva atsiskaitydami nauju banknotu. Šiuo metu banknotas gali būti naudojamas tik pinigų tikrinimo aparatų paruošimui ir testavimui, ši atsiskaitymo priemonė negali būti naudojama iki 22017-04-04.

Oficialus ECB pranešimas apie naują 50€ nominalo leidimą

Susipažinti su naujų pinigų išvaizda ir apsaugos priemonėmis galima čia