Banko krepšelių apžvalga 2016 Q4

Swedbank paskelbus apie bankų krepšelio įvedimą ir visų banko sąskaitų apmokestinimą, Lietuvos diskusijų forumuose ir komentaruose (Delfi ir Verslo žiniose vz.lt) atsirado skirtingų nuomonių: vartotojai nukentės ar laimės? Krepšelių keliu nuo 2016 lapkričio 1 pasuko ir DNB bankas, o SEB nuo 2017 vasario pradžios pradės taikyti naujus paslaugų įkainius (rekomenduoju susipažinti, kad nebūtų staigmenų 🙂 )

Pabandykime surasti sau tinkamiausią banką siūlantį šias paslaugas dabar ir nuo 2017 vasario 1. Pigiausias banko krepšelis? Daugiausia paslaugų? Jaunimo krepšelis?

Banko krepšelių palyginimas

Lyginami tik tie krepšeliai, kurie atitinka Lietuvos Banko nustatytą krepšelio paslaugų paketą:

  • pinigų išėmimas bankomatuose iki 550€ per mėnesį, 
  • neribotas ir nemokamas pinigų įnešimas į savo sąskaitą, 
  • neriboti ir nemokami pervedimų įskaitymai į sąskaitą, 
  • debeto kortelė, kuria galima atsiskaityti internetu ir prekybos vietose,
  • ne mažiau 10 pervedimų eurais į EEE šalis ir Lietuvoje.
Bankas Bazinis Dirbantiems Jaunimo Senjorų
Swedbank (nuo 17.01.01)  1,7€  0,9€  0-0,7€  0,7€
SEB (iki 17.02.01)****  2,9€  1,45€  1,45€  0€
SEB (nuo 17.02.01)****  1,5€  1€  0,5€***  0,7€
DNB  1,5€  -  1€  0,8€
Citadele  1€  1€  -  -
Nordea*  2€  - -  -
Medicinos  -  -  -  -
Šiaulių**  -  -  0€  0€
  • *Nordea bankas nepateikė nuolaidų aprašymo savo svetainėje kitoms klientų grupėms
  • **Šiaulių bankas nemokamas paslaugas šiuo metu siūlo tik jaunimui ir senjorams.
  • ***SEB bankas pasirinkusiems Jaunimui skirtą planą už 0,5€/mėn bankomatuose leis pasiimti tik iki 200€/mėn nemokamai.
  • ****SEB bankas skelbia apie galimybę pasiimti pinigų nemokamai TIK savo ir DNB tinklo bankomatuose.

Papildomi paslaugų planai ir jų aprašymas

Swedbank

Papildomas planas norintiems daugiau pinigų pasiimti bankomate. Jeigu jums nepakanka 580€/mėn nuėmimo limito naudojantis planu "Patogu" už 1,7€/mėn, galite rinktis planą "Patogu plius", kuris kainuos 2,9€/mėn ir nemokamai bankomate pasiimsite iki 1500€/mėn. Sutaupytumėte 2,48€ mokesčio už viršytą 580€ limitą.

Gaunantys darbo užmokestį (algą, atlyginimą ar kitas pastovias pajamas) į Swedbank sąskaitą, už planą "Patogu" mokės tik 0,9€/mėn.

Banko klientams kuriems nuo 7 iki 13 metų, paslaugų planas "Patogu" yra NEMOKAMAS. Bet taikomas mėnesinis grynųjų pinigų išmokėjimo limitas - 290€, bei draudžiama atlikti elektroninius mokėjimus. Į planą įtrauktas Maestro YOUTH kortelės mokestis.

Jeigu tau 14-22 metai ir esi jaunimo programos J14 arba J18 dalyvis, "Patogu" planas taip pat nemokamas, bankomatuose taikomas limitas - iki 290€/mėn ir leidžiama atlikti nemokamus elektroninius mokėjimus. Į planą įtrauktas Maestro YOUTH kortelės mokestis.

J22 programos dalyviams (22-25 metai), mėnesio mokestis 0,7€. Už šią sumą galima pasiimti iki 580€/mėn bankomate ir gauti MasterCard WEB kortelę be papildomų mokesčių. Senjorams taikomos tokios pat sąlygos, tik jiems išduodama kita - "Senjorų" kortelė.


 DNB

Norvegų banko siūlomas "Kasdienis" krepšelis yra pasiekiamas nuo 2016 lapkričio 1 dienos. Už fiksuotą 1,5€/mėn mokestį gausite VISA Debit kortelę, nemokamą 550€ pinigų nuėmimą SEB ir DNB bankomatuose, nemokamą gautų lėšų administravimą ir pervedimus internetu EEE šalyse.

NEMOKAMAI krepšelis siūlomas vaikams ir moksleiviams iki 18 metų, jaunuoliams nuo 19 iki 22 mokestis sieks 1€/mėn, o vyresniems nei 70 klientams - 0,8€/mėn.

Be "Kasdienio" krepšelio, DNB bankas siūlo papildomus 2 krepšelius, kurie nori platesnio paslaugų paketo.

"Aktyvus" jums kainuos 3,5€/mėn, jį naudodami gausite viską, kas siūloma su "Kasdieniu" krepšeliu: visų DNB sąskaitų administravimas, nemokami pervedimai internetu, nemokamas lėšų įskaitymas. Šiame plane įtrauktas VISA Classic kredito kortelės mokestis (su kortele gaunate techninės pagalbos kelyje paslaugą 24/7,  kelionių draudimą visai šeimai), taikomas didesnis grynųjų nuėmimo limitas SEB ir DNB bankomatuose be papildomo mokesčio (1500€/mėn) ir kodų generatorius.

"Auksinis" krepšelis kainuotų 5,5€/mėn. Gausite visas "Kasdienio" krepšelio paslaugas, be papildomo mokesčio galite pasiimti VISA Gold kredito kortelę, nusiimti neribotą sumą pinigų DNB ir SEB tinklo bankomatuose, pirmenybę banko skyriuose, kodų generatorių ir išskirtines draudimo bei pagalbos kelyje sąlygas.

Kiek mokėsite nepasirinkę jokio plano?

SEB/Swedbank/DNB

Swedbank

Nuo 2017-01-01 už kiekvieną turimą sąskaitą banke mokėsite po 0,7€/mėn. Tad jeigu turite Swedbank 3 sąskaitas, per metus jums tai gali kainuoti net 25,2€. Taip pat atskirai mokėsite kortelės mokestį. Swedbank siūloma MasterCard kainuos 0,7€/mėn (8,4€ per metus). Galėsite kas mėnesį Swedbank bankomatuose išsiimti iki 580€ nemokamai. Pervedimai banko viduje kainuos 0,23€, o į kitus bankus - 0,41€. Gautų lėšų administravimo mokestis - 0,23€ už vieną "įkritusį" pervedimą.

Metai su Swedbank be jokio pasirinkto plano ir pigiausia banko kortele jums kainuos ne mažiau nei 16,8€. Vien turėti 1 sąskaitą Swedbank jums kainuotų 8,4€ per metus.

NUORODA Į VISUS SWEDBANK PLANŲ APRAŠYMUS

SEB iki 2017-02-01

Šio banko klientai iki 2017 vasario 1 mokės po 0,29€ už kiekvieną sąskaitą, kuri neturi susietos kortelės, o pigiausia kortelė kainuoja 0,4/mėn.

Metai su SEB senuoju kainynu be jokio pasirinkto plano ir pigiausia banko kortele jums kainuos ne mažiau nei 4,8€. Vien turėti 1 sąskaitą SEB jums kainuotų 3,48€ per metus. Žinoma, šie įkainiai galios vos porą likusių mėnesių.

NUORODA Į SENĄJĮ SEB KAINYNĄ

DNB

Nuo 2016-11-01 už visas turimas sąskaita DNB banke mokėsite po 0,8€/mėn. Per metus sumokėsite 9,6€. Jums nebereikės papildomai mokėti užpinigų įskaitymą, pervedimus internetu į EEE šalis. Bet atskirai mokėsite kortelės mokestį, mažiausia jos kaina - 0,6€/mėn. Tokiu atveju, mėnesio mokestis siektų 1,4€ (už kortelę ir sąskaitos administravimą). Pasirinkę krepšelį "Kasdienis" už 1,5€/mėn papildomai gaunate galimybę nusiimti 550€/mėn DNB ir SEB bankomatuose nemokamai.

Metai su DNB be jokio pasirinkto plano ir pigiausia banko kortele jums kainuos ne mažiau nei 16,8€. Vien turėti sąskaitą DNB - 9,6€ per metus.

NUORODA Į VISUS DNB BANKO PLANŲ APRAŠYMUS

SEB nuo 2017-02-01

Šio banko klientai nuo 2017 vasario 1 mokės po 0,7€/mėn už kiekvieną aktyvią banko sąskaitą (bet nemokės papildomai už lėšų įskaitymą iš EEE šalių eurais). Pigiausia MasterCard kortelė siūloma už 0,55€/mėn.

Metai su SEB be jokio pasirinkto plano ir pigiausia banko kortele jums kainuos ne mažiau nei 15€. Vien turėti 1 sąskaitą SEB jums kainuotų 8,4€ per metus.

NUORODA Į NAUJĄJĮ SEB KAINYNĄ

Tai kas pasiūlys pigiau?

Išvados

Standartinis paketas

Pagal dabar matomus skaičius, pigiausia būtų naudotis Citadele banko paslaugomis. Jos kainuotų vos 12€ per metus. Lietuvos bankas nustatė maksimalų 1,5€/mėn mokestį už krepšelius, todėl didieji bankai Swedbank, SEB ir DNB sudėliojo tokius planus, jog jis kainuotų maksimaliai leidžiamą sumą. Gaila, kad banko krepšelių įvedimas neatnešė didesnės banko konkurencijos (kol kas?).

Bet bankai skatina lojalumą ir gaunantiems nuolatines pajamas siūlo nuolaidas. Tokias pajamas gaunantys žmonės pigiausiai krepšelį gautų Swedbank (10,8€ per metus), o SEB tą patį pasiūlytų už 12€ per metus.

Senjorų paketas

Senjorams palikta daugiau pasirinkimo, nes Swedbank ir SEB pasiūlys savo paslaugas už 0,7€/mėn (8,4€ per metus).

Jaunimo paketas

Jeigu klientui nėra 18 metų, Swedbank siūlo "apkarpytą" krepšelį nemokamai. SEB jaunimui leis pasiimti iki 200€/mėn bankomate už tai mokant 0,5/mėn (6€ per metus).