Atsiskaitymai telefonu Lietuvoje. Duota žalia šviesa!

Šiandien (2017-07-20) didieji Lietuvos mobiliojo ryšio operatoriai (Bitė, Telia ir Tele2) gavo gerų žinių iš Europos Komisijos: leista kurti bendrą mokėjimų platformą mobiliesiems telefonams.

Atsiskaitymai telefonu

Apie bendrą platformą spaudos konferencijoje pranešė "Bitė Lietuva" vykdomasis direktorius Pranas Kuisys, "Tele2" generalinis direktorius Petras Masiulis ir "Telia Lietuva" vadovas Kęstutis Šliužas. Visi jie pasirašė ketinimų protokolą kartu su Lietuvos banku.

Mokėjimai telefonu bus panašūs į bekontakčių kortelių mokėjimus, tik tam užteks mobilaus telefono su programėle ir NFC įranga (didžioji dalis brangių "premium" klasės telefonų turi šią funkciją). Vakarų valstybėse gana seniai galima naudotis tokiais atsiskaitymais (Apple Pay ir Google Pay). Kitas privalumas, kad mokėjimus galėsime atlikti iš vieno telefono į kitą - tam tereikės suvesti saugos kodą arba panaudoti pirštų antspaudų skaitytuvą (arba kitą apsaugos priemonę, kurią pasiūlys sprendimo vystytojai).

Bendros platformos kūrimui yra įkurta bendrovė "Mobilūs mokėjimai", kuri 2017 gegužės mėnesį iš Lietuvos banko gavo eletroninių pinigų įstaigos ribotos veiklos licenciją, kurią privalu turėti norint vykdyti momentinių mokėjimų veiklą.